Opinion Interior wyd. 2-gie.

Magazyn firmowy Opinion o tematyce

PRINTED INTERIOR DECORATION wyd. 2-gie.

Realizacja – Inspirująca przestrzeń wspierająca kreatywność.

Od zarania dziejów ludzkość upiększa wnętrza. Zarówno te w których mieszkamy, jak i te które wykorzystujemy do pracy. Już pierwotni malowali ściany jaskiń i ozdabiali szałasy. W naszą naturę wpisana jest potrzeba obcowania z pięknem, a estetyczne i inspirujące wnętrza są jednym z wyrazów tej potrzeby.
W obecnych czasach, pracodawcy dbają by wnętrza biur były nie tylko bezpieczne, ergonomiczne i wygodne. Konieczne jest również dbanie o takie ich zaprojektowanie i wykonanie, by wspierać właściwą atmosferę pracy. Mają inspirować, dać poczucie komfortu. Wnętrza nowoczesnych biur to zoptymalizowane przestrzenie podnoszące poziom kreatywności, wydajności i efektywności pracy.
Jest to szczególnie istotny trend w branżach wymagających od pracowników szczególnego zaangażowania i wysokiej jakości pracy.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z realizacji aranżacji pomieszczeń biurowych dla firmy Sapiens Software Solutions o powierzchni 1500 m2, znajdującej się w budynku Silesia Business Park w Katowicach. Za projekt odpowiadał Bojan Vision. Opinion wyprodukował, dostarczył i montował najwyższej jakości fototapety o doskonałej jakości druku oraz identyfikację brandu.

Produkt – Piękno ciszy.

Przestrzenie biurowe w dobie ciągłego dążenia do optymalizacji kosztów są coraz intensywniej wykorzystywane. Biura, sale konferencyjne open space i przestrzenie co-workingowe z jednej strony mają umożliwić zorganizowanie miejsc pracy dla jak największej liczby ludzi, z drugiej dać komfort pracy i warunki do efektywnego jej wykonywania. Widok gwarnego biura gdzie ludzie przekrzykują się próbując rozmawiać z klientem przez telefon? To sprawdza się tylko jako scena w filmach. W realnym świecie powoduje obniżenie koncentracji, szybsze zmęczenie, nieefektywną pracę.
Większość z nas osiąga optymalne możliwości skupienia się jedynie w warunkach ciszy i spokoju. Oczywiście, są ludzie, którzy pracować i koncentrować się wolą przy akompaniamencie głośnej muzyki, ale na szczęście tu pomocny jest wynalazek Nathaniala Baldwina – słuchawki.
Z pomocą w atrakcyjnym aranżowaniu przestrzeni biurowej i jednoczesnym zadbaniu o komfort akustyczny przychodzą rozwiązania takie jak panele akustyczne. Ciekawe formy oraz możliwość ich dowolnej personalizacji za sprawą nadruków o najwyższej jakości daje inwestorom, architektom i projektantom nieograniczone pole popisu. Doskonałym przykładem są panele ścienne Akusto Wall C firmy Ecophon z indywidualnym nadrukiem Opinion. Rozwiązanie to stosowane jest jako uzupełnienie sufitów, ścian, paneli, ekranów itp. pełniąc funkcję dźwiękochłonną i dekoracyjną. Zapraszamy do kontaktu z nami (dane w stopce maila) – chętnie opowiemy Państwu o tym rozwiązaniu.

zdjęcia: archiwum Ecophon

Inspiracja – Property Forum 2018

Dwudniową konferencję Property Forum 2018, która odbyła się w dniach 17-18 września, w hotelu Sheraton w Warszawie wypełniały dyskusje i prezentacje w gronie największych graczy rynku nieruchomości komercyjnych i cenionych ekspertów z Polski i zagranicy, a także Proptech Festival i Gala Prime Property Prize 2018. Eksperci Opinion wzięli udział w  wielu sesjach tematycznych poświęconych hotelom, biurom, magazynom, centrom handlowym oraz projektowaniu.

 

Główne wnioski płynące z analiz sytuacji rynkowej wskazują awans Polski w indeksie FTSE Russell do grona państw rozwiniętych. – Alokacja kapitału do Polski będzie zależała od konkurencyjności polskiej gospodarki w szerszym znaczeniu i nie będzie to wspólne zachowanie dla całego rynku nieruchomości, tylko osobne dla różnych klas aktywów – stwierdził podczas sesji inauguracyjnej Property Forum 2018 Maciej Dyjas, partner zarządzający Griffin Real Estate. Co silnie zauważalne, w Polsce realizowane są inwestycje na światowym poziomie, które przyciągają kolejnych inwestorów. Co więcej, cieszy fakt, że polski design i realizacje stają się referencyjnymi na świecie.
Ciekawym trendem jest również intensywny rozwój przestrzeni coworkingowych, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Wymagają projektów przestrzeni elastycznej, komfortowej umożliwiającej prace o zróżnicowanym charakterze – od kreatywnej wymagającej skupienia, po spotkania, zebrania i mini konferencje. Co-working zwyczajowo wykorzystywany jest przez startupy i freelancerów, acz coraz częściej swoją uwagę na tego typu rozwiązania zwracają również korporacje.